LAWETA DO WYNAJĘCIA

Laweta Olsztyn - wynajem lawet Olsztyn cena i porady

Laweta to sprzęt, który często jest nam niezbędny do przewiezienia niektórych rzeczy – stąd też często pomysł wynajmu lawety w Olsztynie, czy innych miejscach Polski. Może się wydawać, że taki transport to łatwa sprawa, jednak warto jest zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, by wynajem lawety zakończył się bezpiecznie i bez żadnych problemów.

Laweta Olsztyn - Kiedy można prowadzić samochód z lawetą?

To najczęstsze pytanie wśród klientów, którzy zainteresowani są wynajęciem lawety w Olsztynie. O tym, czy możemy prowadzić z lawetą decyduje prawo jazdy, jakie posiadamy. Standardowa kategoria B daje uprawnienia do prowadzenia pojazdu o maksymalnej wadze 3,5 tony – jeśli więc samochód, laweta oraz jej załadunek nie przekraczają tej wagi – można bezpiecznie przeprowadzić taki transport posiadając tylko kategorię B.

Wynajem lawet Olsztyn - Co w przypadku, gdy waga pojazdu jest większa?

Jeśli jednak waga byłaby większa, potrzebne są już uprawnienia B+E.
Bardzo ważną sprawą, o której powinni wiedzieć wszyscy nasi klienci zainteresowani lawetą do wynajęcia w Olsztynie, są ograniczenia prędkości. W terenie niezabudowanym, na drogach dwujezdniowych, a nawet autostradach nie można przekroczyć prędkości 80km/h. Na standardowych drogach jednopasmowych maksymalna prędkość wynosi 70km/h. Bardzo ważne jest też odpowiednie oznakowanie lawety, nasza firma dba aby laweta i jej oznakowanie było w jak najlepszym stanie.

Laweta Olsztyn - W jaki sposób załadować lawetę?

Wynajmując od nas lawetę w Olsztynie trzeba też pamiętać o kilku zasadach odnośnie ich załadunku. Zawsze służymy pomocą i radą jeśli tylko klient takiej potrzebuje. O czym należy pamiętać?

  • Oczywiście do załadunku najlepiej, jeśli będzie kilka osób. Tylko wtedy taki proces będzie bezpieczny. Załadunek trzeba odpowiednio rozłożyć na lawecie, zwracając uwagę na to, by przód lawety był najbardziej obciążony.
  • Cały załadunek zawsze trzeba odpowiednio zabezpieczyć specjalnymi pasami tak, by był nieruchomy i nie sprawiał zagrożenia w trakcie transportu.
  • To, czy wynajmowana przez nas laweta posiada wszelkie pasy jest bardzo ważne i należy to sprawdzić przy wyborze lawety.
  • Warto też dopasować odpowiednio lawetę do rozmiaru i typu przewożonych rzeczy.
  • W naszej ofercie posiadamy specjalne lawety ze stelażami, czy też lawety do motocykli, które są przystosowane właśnie do takich mniej standardowych transportów.

Jeśli szukasz lawety do wynajęcia w Olsztynie, bądź okolicach zawsze należy sprawdzić, by była ona w pełni sprawna i posiadała wszystkie niezbędne oznaczenia. Nie zawsze tania laweta w Olsztynie będzie bezpiecznym i dobrym wyborem.

W naszej ofercie jakość i dobra cena idzie w parze, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą wynajmu i wybrania najbardziej dogodnego rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb.

LAWETA OLSZTYN – WYNAJEM LAWET OLSZTYN CENNIK

Przyczepy specjalistyczne – laweta Wymiary [cm] Cena [zł]
Numer Opis Dł. Szer. Wys. Doba Kaucja
4 Przyczepa laweta – wynajem lawety 400 200 120 380

REZERWUJ ONLINE

Nie zwlekaj - w prosty i wygodny sposób zarezerwuj przyczepę online.